Reklam
Reklam

Başkan Sait Altun Milletvekili Adayı Doğan Demir’i ağırladı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Doğan Demir beraberindeki partililerle birlikte, hemşerisi ve sevilen kanaat önderi Sait Altun’u makamında ziyaret etti. Siyasi partilerin 14 Mayıs seçim çalışması devam ederken kanaat önderleri ve hemşeri derneklerinin önemine de hayli fazla. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi için Başakşehir ve bölgesinde en sık ziyaret […]

Başkan Sait Altun Milletvekili Adayı Doğan Demir’i ağırladı
  • Yayınlanma3 Mayıs 2023 21:58

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Doğan Demir beraberindeki partililerle birlikte, hemşerisi ve sevilen kanaat önderi Sait Altun’u makamında ziyaret etti.

Siyasi partilerin 14 Mayıs seçim çalışması devam ederken kanaat önderleri ve hemşeri derneklerinin önemine de hayli fazla. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi için Başakşehir ve bölgesinde en sık ziyaret edilen isimlerin başında Sait Altun geliyor. Başkan Altun, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Muş Vartolu hemşerisi Doğan Demir’i ağırladı. Demir, CHP’den ortak liste olarak 3. Bölgeden seçime giriyor. 1973 yılında Muş Varto’da dünyaya gelmiş ilk ve ortaokulu Varto’da, liseyi Adana Yapı Meslek Lisesi Makina Bölümü’nde bitiren Demir, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler mezunu. Askerlik görevini üstün hizmet belgesi alarak tamamladı. 1992 yılında CHP yeniden kurulurken Kocaeli Derince’de kurucu gençlik kolları başkanı olarak uzun yıllar görev yapmış, daha sonra İl Sekreterliği, Başkan Yardımcılığı, 2004-2009 yılları arasında belediye meclis üyeliği yaptı.

2009-2013 yılları arasında Türkiye’nin en büyük ve örgütlü Alevi kurumu olan Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanlığı, 2013-2019 yılları arasında da derneğin Genel Başkanlığı’nı yaptı. Aynı zamanda Alevi kurumlarının çatı kuruluşu olan Alevi Bektaşi Federasyonu’nda Genel Sekreterlik görevini yürüttü. Altun Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ve kanaat önderi Sait Altun’u ziyaret eden CHP milletvekili adayı Doğan Demir, hemşerilerin ve bölge insanlarının desteğini almaktan dolayı mutluluk duyacağını ifade etti.

Seçimlerin önemine vurgu yapan Demir, bölgeden çok sayıda vekil çıkarma hedefleri olduğunu yineledi. Başkan Altun ise Muş ekseninde bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu kaydederek, tüm siyasi partilere başarı dileklerini iletti. Ziyaret çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.