Reklam
Reklam

Başkan Özer: Esenyurt’a yıllardır haksızlık yapıldı

Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, TELE1 ekranlarında Gökçe Çiçek Kösedağı’nın sunduğu “Gündem Özel” programına konuk oldu.

Başkan Özer: Esenyurt’a yıllardır haksızlık yapıldı
  • Yayınlanma14 Nisan 2024 23:42

Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, ilçedeki sorunlara ve bu sorunlara çözüm olacak projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Özer, “Esenyurt’a yıllardır haksızlık yapıldı” dedi.

“Bir proje havuzu oluşturacağız” diyen Özer, “Öncelik sırasına göre öne alarak peyderpey hayata geçireceğiz.  Ayrıca bu projeleri o hedeflere ulaştıracak kadroları oluşturacağız. Başarılı olmak istiyorsanız doğru adamı doğru işle buluşturmanız ve aynı zamanda denetlenebilirliği bir tarz haline getirmeniz gerekir. Bu aynı zamanda demokrasinin de bir kuralıdır” şeklinde konuştu.

Özer’in konuşmalarında öne çıkanlar şöyle:

“Esenyurt’ta bizim güçlü bir yanımız var. Üretim yanımız var. Bir de zayıf yanımız var. Yoksulu çok olan bir yeriz. Nüfusumuz da çok. Bizim sosyal belediyeciliğe önem vermemiz lazım. Devletin aslında bıraktığı boşluğu belediyeler ikame edebilir. AK Parti’ye buradan da bir mesaj verildi. İkinci olmasının nedeni artık zam politikasının çekilmez boyutlara ulaşmasının çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Aç insan, kızgın insandır. Bu insanları görmezden gelemezsiniz.

“GERİATRİ MERKEZLERİ YAPACAĞIZ”

Esenyurt kadınla var olacak diyoruz. Kadın varsa hayat vardır. Kadınların kendilerini gerçekleştireceği olanaklar geliştireceğiz. Esenyurt’ta Türkiye’nin gayrisafi milli hasılasının yüzde 6’sı üretiliyor. Türkiye’de çok az yere nasip olan bir şeydir. Biz eğer burada katma değeri yüksek bir üretime geçersek ve bu kalkınmayı tabana yayabilirsek orada hem yoksulluğu bitirebiliriz hem de toplumsal barışı yaratabiliriz.

“ESENYURT’A YILLARDIR HAKSIZLIK YAPILMIŞ”

Kent rantlarına insanı odağa koyan bir biçimde yaklaşmak yerine aç kurtlar gibi saldırarak adeta beton yığınları oluşturarak aslında bir haksızlık yapılmış. Bundan sonra Esenyurt’un sorunlarını Esenyurt halkıyla el ele vererek gönül gönüle birlikte çözeceğiz.”