Reklam
Reklam

BAŞİDER’de 3. Olağan Kongre Heyecanı: Ergin Kaya güven tazeledi

Başakşehir İş İnsanları Derneği (BAŞİDER) 3. Olağan Kongresini yaptı. Protokolün, iş ve siyaset camiasının büyük ilgi gösterdiği kongrede mevcut Başkan Ergin Kaya güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Kaya, tek liste ile girilen seçim sonrası yaptığı açıklamada, dernek hedeflerinin büyüdüğünün ve bölgede söz sahibi bir konuma geldiklerini söyledi. BAŞİDER 3. Olağan Kongresi büyük ilgi ile takip […]

BAŞİDER’de 3. Olağan Kongre Heyecanı: Ergin Kaya güven tazeledi
  • Yayınlanma1 Mayıs 2023 21:02

Başakşehir İş İnsanları Derneği (BAŞİDER) 3. Olağan Kongresini yaptı. Protokolün, iş ve siyaset camiasının büyük ilgi gösterdiği kongrede mevcut Başkan Ergin Kaya güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Kaya, tek liste ile girilen seçim sonrası yaptığı açıklamada, dernek hedeflerinin büyüdüğünün ve bölgede söz sahibi bir konuma geldiklerini söyledi.

BAŞİDER 3. Olağan Kongresi büyük ilgi ile takip edildi. Kongrede bir konuşma yapan BAŞİDER Başkanı Ergin Kaya, “Değerli protokol üyeleri, kıymetli yönetim kurulu, üyelerimiz ve sayın misafirler hepiniz 3. BAŞİDER olağan kongremize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Sizlere kısaca derneğimizden bahsedeceğim: 2018’de kurulan BAŞİDER, Başakşehir iş insanları derneği bölgemizdeki imar sorunlarını çözmek amacıyla bir araya gelen çok kıymetli mimar, mühendis, müteahhit ve iş insanları ile yapılan istişareler sonucu kuruldu. İmar sorunlarının çözümüne büyük katkı sunan dernek kurucu başkanımız sayın Cengiz Altuğ ve yönetim kuruluna bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Kaya şöyle devam etti: “Son genel kurulunu 2021 yılında gerçekleştiren ve o tarihten bu yana gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz kısaca şöyle: Dernek genel merkezimizin kiralanması, masa sandalye ve demirbaşların temini, tadilat dekorasyon işlerinin tamamlanarak genel merkezimizin hizmete açılması, sosyal yardım işlemlerinin yapılması ve son olarak Kahramanmaraş merkezli depremde Başakşehir İş İnsanları Derneği adına başkan olarak Adıyaman’da aşevi kurarak günlük 4.500 kişiye yemek dağıtılmasına aracılık yaptık. Katkı sunan kıymetli dostlarıma teşekkür ederim. Bölgeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu dönem yönetim kurulunda görev alarak bizlere katkı sunan arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum Amacımız, Yeni üyelerin kazandırılarak derneğin daha da büyütülmesidir. Çünkü Başakşehir her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir. Bizler, Resmi Kurumlar arasında köprü olmak Belediye, Kaymakamlık ve kamu kurumlarında iş insanları ve esnaflarımızın sorunlarının çözülmesi, işlerinin daha hızlı yürümesi ve ikili ilişkilerin yürütülmesi için üzerimize düşeni yapacağız.Daha çok sosyal yardım faaliyetlerinde bulunarak bölgedeki öğrencilere burs vererek destek olmak önümüzdeki dönemdeki en büyük önceliklerimizdendir. Çünkü öğrencilerimizin ekonomik olarak yaşadığı zorlukları bizzat gözlemlemekteyiz. Bölgedeki esnafların sorun ve sıkıntılarını dile getirerek çözüme katkı sunmak yine önceliklerimizdendir. BAŞİDER, yeni dönemde yeni yönetimiyle ilçemizde ve İstanbul’da daha çok söz sahibi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Çok sayıda, STK yöneticisi, iş insanları, siyasetçi ve özel davetlinin katıldığı BAŞİDER kongresi katılım sayısı ve katılımcı profili ile dikkat çekti.

Reklam
Reklam