Reklam
Reklam

Başakşehirli gençler geleceğe ilk adımı atıyor

Başakşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS)’de sınav heyecanını geride bırakan öğrenciler için geleneksel hale getirdiği Lise Tercih Fest’i bu sene de düzenliyor.

Başakşehirli gençler geleceğe ilk adımı atıyor
  • Yayınlanma29 Mayıs 2024 23:49

Başakşehir Belediyesi, LGS Sınavı’na giren öğrencileri ilçedeki lise temsilcileri ile bir araya getirdi. Başakşehir Kent Meydanı’na kurulan “Lise Tercih Fest” çadırlarına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Gençleri tercih sürecinde ve hayallerine giden yolda yalnız bırakmayan Başakşehir Belediyesi, öğrenciler ile ilçe genelindeki liselerin temsilcilerini Lise Tercih Fest’de bir araya getirdi. Etkinliğe yüzlerce öğrenci katıldı.

Yüzlerce genç katıldı

Başakşehir Kent Meydanı’na akın akın gelen öğrenciler, ilçe genelinde eğitim veren 29 lisenin rehber öğretmenleri ve öğrencilerinden okullar hakkında bilgi aldı. Öğrencilerle yakından ilgilenen rehber öğretmenler, hem kendi okullarını tanıtma fırsatı yakaladı hem de öğrencilere doğru adımlar atmalarına yönelik bilgiler verdi. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da öğrencileri yalnız bırakmadı. Stantları tek tek ziyaret eden Başkan Kartoğlu, okul yöneticileri ve öğrencilerle sohbet etti.

Reklam
Reklam