Reklam
Reklam

Başakşehir’deki Muşlular piknik şenliğinde buluştu!

 Sıcak havalarla birlikte piknik ve mesire alanları da doldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren piknik alanlarını dolduran vatandaşlar mangal yakıp halay çekerek, hafta sonunun ve güneşli havanın tadını çıkardı.

Başakşehir’deki Muşlular piknik şenliğinde buluştu!
  • Yayınlanma6 Haziran 2024 01:37

Başakşehir Muş Derneği yönetimi ilçedeki hemşerilerini bir araya getirmeye devam ediyor. Piknik programında bir araya gelen Muşlular ünlü Muşlu sanatçıların müzik ziyafeti eşliğinde keyif dolu anlar yaşadı.

Başakşehir Kayabaşı Şamlar Piknik Alanı Pazar günü tam kapasiteye ulaştı. Hemşeri derneklerinin de piknik için Pazar gününü seçmesi alandaki coşkuyu katladı. Başakşehir Muş Derneği Başkanı Muhammet Altun ve yönetimi tarafından geleneksel piknik şenliği gerçekleştirildi. Şenliğe yüzlerce hemşeri katılırken, birçok sanatçının seslendirdiği parçalar eşliğinde katılımcılar pikniğin tadını çıkardı.

Yüzlerce kilo mangal yapılırken, coşkulu kutlama halayla zirve yaptı. Katılımcılar dernek yönetimine piknik için teşekkür etti. Pikniğe katılanlardan iş insanı ve sivil toplum yöneticisi Metin Haymana, hemşeri derneklerinin birlik ve beraberlik adına anlamlı etkinliklerini bu tarz programlarla taçlandırmasının önemine vurgu yaptı.

Programda ayrıca Güvercintepe Mahallesi muhtarı Hayrettin Şahbudak yapmış olduğu hizmetler dolayısıyla plakete layık görüldü. Başakşehir Muş Derneğinin yanı sıra Tokat hemşeri derneği de yerel programlarıyla hemşerilerini piknikte buluşturdu.

Reklam
Reklam