Reklam
Reklam

Başakşehir’de bisiklet yolları yenileniyor

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçe genelindeki okulları ziyaret etmeye ve gençlerle buluşmaya devam ediyor.

Başakşehir’de bisiklet yolları yenileniyor
  • Yayınlanma9 Nisan 2024 12:26

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık” söyleşileri çerçevesinde, İBB Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Gölet yürüyüş yolunun mesafesinin artacağını söyleyen Başkan Kartoğlu, “2,5 kilometrelik yeni parkurun yapımı devam ediyor.” dedi.

Gençlere tecrübelerini aktaran Kartoğlu, gençlerin fikirlerini de dinliyor. İBB Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu’ndaki söyleşide Kartoğlu, öğrencilerle soru cevap etkinliği yapıp, ödüller dağıttı. Öğrenciler de merak ettikleri konular hakkında Başkan Kartoğlu’na sorular sordu. Sohbet havasında geçen programda Başkan Kartoğlu’na öğrencilerden destek ve ilgi büyük oldu.

“2,5 kilometrelik yeni bisiklet yolu”

Başkan Kartoğlu, bir öğrencinin “Yeni bisiklet yolları yapmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Başakşehir’imizde yeni yürüyüş yolları yapmak, şehrimize yeni yürüyüş yolları kazandırmak için çalışmalarımız sürüyor. Göletteki tren istasyonundan başlayıp, Arnavutköy’e doğru yaklaşık 2,5 kilometrelik bir parkur hazırlıyoruz. Hepinizi bekliyorum. Bisikletimizi alıp keyifli bir bisiklet turu yapacağız.” şeklinde konuştu.