Reklam
Reklam

Barış ve kardeşlik festivalinde görkemli final

Esenyurt Belediyesi tarafından ilçe tarihinde ilk defa yapılan Uluslararası Esenyurt Halk Dansları ve Müzik Festivali, renkli görüntülerle sona erdi. 16 ülkenin katılımıyla barış, kardeşlik ve dostluk mesajı verilen festivalde, Türk Rock Müziği’nin en önemli temsilcilerinden olan Moğollar, hayranlarına unutulamaz bir gece yaşattı. Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği 1. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları ve Müzik Festivali’nin finali, binlerce […]

Barış ve kardeşlik festivalinde görkemli final
  • Yayınlanma28 Haziran 2022 15:10

Esenyurt Belediyesi tarafından ilçe tarihinde ilk defa yapılan Uluslararası Esenyurt Halk Dansları ve Müzik Festivali, renkli görüntülerle sona erdi. 16 ülkenin katılımıyla barış, kardeşlik ve dostluk mesajı verilen festivalde, Türk Rock Müziği’nin en önemli temsilcilerinden olan Moğollar, hayranlarına unutulamaz bir gece yaşattı.

Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği 1. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları ve Müzik Festivali’nin finali, binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Esenkent Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşen festivalin son gününde, 16 ülkeden gelen kültür elçileri geleneksel kıyafetleriyle, ülkelerinin halk oyunlarını sergiledi. Gösterilerin ardından Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, belediye başkan yardımcıları, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve misafir gruplar sahnede bir araya gelerek dünyaya birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verdi. Sahnede çekilen toplu fotoğrafın ardından barışa ve kardeşliğe güç veren gösteri ve halk dansları toplulukları alkışlarla uğurlandı.

Festival finalinin en coşku dolu anlarından biri de 1960’lı yıllarda Türk Rock Müziği’ne damgasını vuran Moğollar grubunun sahne performansı oldu. Konserde, dillerden düşmeyen; ‘Dinleyiverin Gari’, ‘Bir Şey Yapmalı’ şarkılarını da seslendiren grubun sahne performansı izleyenler tarafından çok beğenildi. Binlerce Esenyurtlu, konser boyunca Moğollar’ın sevilen şarkılarına eşlik ederek doyasıya eğlendi.

“HUZURUN HÂKİM OLDUĞU BİR ESENYURT YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Moğollar konseri sırasında sahneye çıkan Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt’un festivaller kenti olacağını ifade etti. Moğollar’a teşekkür ederek çiçek takdim eden Başkan Bozkurt, şöyle konuştu:

“Barışın, kardeşliğin ve huzurun hâkim olduğu bir Esenyurt yaratmaya çalışıyoruz. Esenyurt çok kimlikli ve çok inançlı bir yer. Herkesin kendini özgürce ifade edebileceği bir Esenyurt yaratmaya çalışıyoruz. Bunun için de uluslararası bir festival düzenledik.  Bundan sonra geleneksel olarak devam edecek. İnşallah sizleri burada sık sık görmek isteriz. Beraberce bu güzellikleri paylaşmak isteriz. Esenyurtlu olmak ayrıcalıktır; çünkü hayata bu kadar değişik açılardan bakabilen, hayatın kendilerine dayattığı konfordan uzak durup değerlerine tutunan başka çokça ilçe olduğunu düşünmüyorum. Atalarımıza, annemize ve babamıza bize bu değerleri verdikleri için konfora rağmen yaşamın zorlukları içinde dahi kendi değerlerini koruyarak bugüne kadar gelmeyi öğrettikleri için teşekkür ediyorum.”

Reklam
Reklam