Reklam
Reklam

Ataşehir Marmara Fen Bilimleri’nde öğrencilerin yüzde 98’i yerleşti

Ataşehir’de faaliyet gösteren ve yeni nesil öğrenme modellerini benimseyen Marmara Fen Bilimleri Kurs Merkezi, 37 özel derece çıkararak, bölgedeki tüm veli ve öğrencilerin dikkatlerini üzerine çekti. Kurs merkezine kayıtlı öğrencilerin yüzde 98’i istediği bölümlere yerleşme başarısı gösterdi. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için az sayıda indirimli kontenjanı kalan kurs merkezinin hedefi bu yılki büyük başarıyı ikiye katlamak. […]

Ataşehir Marmara Fen Bilimleri’nde öğrencilerin yüzde 98’i yerleşti
  • Yayınlanma22 Ağustos 2022 14:28

Ataşehir’de faaliyet gösteren ve yeni nesil öğrenme modellerini benimseyen Marmara Fen Bilimleri Kurs Merkezi, 37 özel derece çıkararak, bölgedeki tüm veli ve öğrencilerin dikkatlerini üzerine çekti. Kurs merkezine kayıtlı öğrencilerin yüzde 98’i istediği bölümlere yerleşme başarısı gösterdi. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için az sayıda indirimli kontenjanı kalan kurs merkezinin hedefi bu yılki büyük başarıyı ikiye katlamak.

Türkiye ve yurt dışında eğitim, bilim ve teknoloji alanında önemli çalışmalar içerinde yer alan Mehmet Erdoğan, Salih Kösen ve Ayten Gündelikin kurucusu olduğu Marmara Fen Bilimleri Kurs Merkezi, 2021-2022 eğitim öğretim yılı sonunda YKS sınavında önemli bir başarıya imza attı. ÖSYM’ye başvurup sınava giren 3 milyon 450 bin kişi arasında 37 büyük derece çıkaran kurs merkezi Ataşehir’in yanı sıra Kadıköy, Ümraniye, Maltepe, Sancaktepe ve Üsküdar gibi çevre ilçelerden de kayıt almaya başladı.

İlk 2 bin:2 derece
İlk 5 bin:3 derece
İlk 15 bin:6 derece
İlk20 bin :7 derece
İlk 30 bin:8 derece
İlk40 bin :11 derece

Kuruculardan Mehmet Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimiz, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çanakkale 18 mart Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi ve MEF Üniversitesi gibi seçkin üniversiteleri kazandılar. Öğrencilerimizin yüzde 98’i yerleşti. Kalan yüzde 2’si istedikleri bölümü tutturamadıkları için kayıt yaptırmadılar” dedi.

“Hedefimiz geçen yılın başarısını 2’ye katlamak”

Teknolojiyi ve uzman kadroyu öğrencileriyle buluşturduklarını ifade eden Erdoğan, sınıfların niteliğine de vurgu yaptı. Yeni dönem için ilgiden memnun olduklarını kaydeden Erdoğan amaçlarının öğrencilerini en iyi bölüm ve üniversitelere yerleştirmek olduğunu söyledi. Erdoğan, “Biz butik bir kurs merkeziyiz. Toplam 9 sınıfımız var. Sınıflarımız:4-6-8. Kişilik VİP sınıflar. Bu yıl hedefimiz geçen yılın başarısını 2’ye katlamak. Az sayıda kontenjan açığımız var. Kayıt yapmak isteyenler zamsız fiyatlardan yararlansınlar” şeklinde konuştu.

Öğrenci ve velilerle kaynaşma kahvaltısı 

Marmara Fen Bilimleri Kurs Merkezi kurucuları ve uzman öğretmen kadrosu daha sonra mezun ve aktif öğrencileri ve velilerle kaynaşma kahvaltısında bir araya geldi. Kurucular ve idari yönetim kahvaltının önemine değinerek, öğrencilere her imkânı sağladıklarını ve sağlamaya devam edeceklerini dile getirdi.

Program daha sonra sona erdi.