Reklam
Reklam
Reklam

Aslan Yıldız AK Parti’den aday adayı oldu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Meclis Üyesi Aslan Yıldız görevinden istifa ederek, memleketi Muş’ta 28. Dönem Milletvekilliği için Ak Parti’den aday adayı oldu. Ak Parti’nin kurulduğu 2001 yılında Muş’ta teşkilat çalışmalarında aktif olarak yer alan Aslan Yıldız 2004 yılına kadar TBMM’de milletvekili danışmanı olarak görev yaptı. 2004-2014 yılları arasında Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü, 2014-2021 yılları arasında Vakıflar […]

Aslan Yıldız AK Parti’den aday adayı oldu
  • Yayınlanma17 Mart 2023 22:27

Vakıflar Genel Müdürlüğü Meclis Üyesi Aslan Yıldız görevinden istifa ederek, memleketi Muş’ta 28. Dönem Milletvekilliği için Ak Parti’den aday adayı oldu.

Ak Parti’nin kurulduğu 2001 yılında Muş’ta teşkilat çalışmalarında aktif olarak yer alan Aslan Yıldız 2004 yılına kadar TBMM’de milletvekili danışmanı olarak görev yaptı. 2004-2014 yılları arasında Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü, 2014-2021 yılları arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı yapan Aslan Yıldız 2021 yılında Cumhurbaşkanı tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü Meclis Üyeliğine atandı.

28. Dönem Muş Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa eden Aslan Yıldız Ak Parti Muş İl Başkanlığında aday adaylığı müracaatını yaptı. Ak Parti Kurucu İl Başkanı Aydın Öncel ve Kurucu Merkez İlçe Başkanı İlhan Kesik ile beraber Muş İl Başkanlığına gelen Aslan Yıldız başvuru dilekçesini İl Başkanı Melik Emre ve Merkez İlçe Başkanı Halil Sabak’a teslim ederek resmi müracaatını yaptı.

Yıldız şunları söyledi:

“Kuruluşunda önemli hizmetler ettiğim partimden şimdi de Muş’ta hemşerilerimize hizmet etmek için aday adaylığı müracaatında bulundum. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor, 21 yıldır önemli işlere imza atan, Türkiye’yi küresel bir güç haline getiren Cumhurbaşkanımız liderliğinde bu gücümüzü kalıcı hale getirmek için bu seçimlerden de başarıyla çıkmak için tüm heyecanımızla sahada olmalıyız. İnşallah 14 Mayıs akşamı Türkiye’den tüm mazlum coğrafyalara güzel haberler göndereceğiz. Türkiye yüzyılı vizyonuyla yarın değil, hemen şimdi diyerek Cumhurbaşkanımız liderliğinde durmadan, duraksamadan yürüyeceğiz.”

Yıldız, tüm aday adaylarına da başarılar diledi.

Reklam
Reklam