Reklam
Reklam

FLAŞ! Asgari ücret belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni asgari ücret net 5 bin 500 lira olacaktır” dedi. Asgari ücret 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere yüzde 25 zamla 5 bin 500 TL’ye yükselti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu artışın bir ara artış olduğunu belirtti. Böylece 4 bin 253 liralık asgari ücrete 1247 lira ara zam yapılmış oldu.  Erdoğan enflasyonla ilgili yaptığı […]

FLAŞ! Asgari ücret belli oldu
  • Yayınlanma30 Haziran 2022 15:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni asgari ücret net 5 bin 500 lira olacaktır” dedi.

Asgari ücret 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere yüzde 25 zamla 5 bin 500 TL’ye yükselti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu artışın bir ara artış olduğunu belirtti. Böylece 4 bin 253 liralık asgari ücrete 1247 lira ara zam yapılmış oldu. 

Erdoğan enflasyonla ilgili yaptığı açıklamada, “Enflasyon sadece ülkemizin değil tüm dünyanın en öncelikli sorunudur. Bizim kendi gerçeklerimiz ve alışkanlıklarımız nedeniyle ülkemizde enflasyon rakamları farklı tezahür etmektedir. Bu anlayış ile dünyadaki her gelişmeyi yakından takip ederken, vatandaşlarımızın çözümleri için çalışıyoruz. 4 yıldır uyguladığımız ekonomik programda öncelikli olarak insanlarımızın işlerini, aşlarını korumak olmuştur.” dedi.

Memur maaşlarına ne kadar zam yapıldı?

Erdoğan şunları söyledi: “Kamu çalışanlarımızın ve tüm emeklilerimizin maaşına yüzde 40’ın üzerinde bir enflasyon farkı zammı zaten yapılacak. Asgari ücretlilerin de kayıplarının telafi edilmesi gerektiğini gördük. Çalışmalar sonunda yeni bir asgari ücret rakamı belirledik. Şimdi sizlere yeni asgari ücreti açıklamak istiyorum. Asgari ücrete temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30 artış yapıyoruz. Buna göre net asgari ücret 5 bin 500 TL olacaktır. İşçi başına devletimiz işverene 100 lira destek verecektir.”