Reklam
Reklam

Apple’dan tartışılan MacBook özelliğine savunma

Apple yöneticileri, son röportajlarında, bu miktardaki birleşik RAM’in çeşitli görevleri gerçekleştirmek için uygun olduğunu belirterek teknoloji devinin kararını savundular.

Apple’dan tartışılan MacBook özelliğine savunma
  • Yayınlanma14 Nisan 2024 23:53

Apple, MacBook cihazlarındaki RAM miktarını en düşük 8 GB seviyesinde tutuyor. Şirketin bu uygulamasını eleştirenlere, iki yöneticiden cevap geldi.

Apple’ın donanım mühendisliğinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Kate Bergeron ve şirketin Mac pazarlama ekibinden Evan Buyze, Çinli yayın IT Home ile bir röportaj yaptı. MacBook modelleri etrafında dönen çeşitli konular hakkında konuştular.

“8 GB RAM GÜNLÜK İŞLER İÇİN YETERLİ”

En yeni MacBook modellerinde, temel sürümler kullanıcıya yalnızca 8 GB birleşik RAM ve 256 GB yerleşik depolama alanı sağlıyor. Kullanıcıların büyük bir kısmının eleştirdiği ve yükseltilmesini istediği bu iki özellik, Buyze’ye göre son derece yeterli.

Buyze, 8 GB RAM miktarının internette gezinmek, hafif video ve fotoğraf düzenlemeleri yapmak ve dizi – film izlemek gibi günlük işler için yeterli olduğunu savundu.

Çoğu dizüstü bilgisayar üreticisi, kullanıcılarına RAM miktarını artırabilecekleri ek slotlar sunarken Apple bu konuda da cimriliğini koruyor. MacBook modellerinde bellek veya depolama ekleme / çıkarma gibi işlemler gerçekleştirilemiyor.

Ayrıca RAM miktarını artırmak istediğinizde de ek ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. Apple’ın internet sitesinden alınan bilgiye göre, 8 GB ile 16 GB arasındaki fiyat farkı 8 bin TL.