Reklam
Reklam

Kaya: 3. Bölgede Olan Her Seçmenin Demokrasi Mücadelemize Güç Katmasını İstiyoruz

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve CHP 3. Bölge Milletvekili Adayı Bülent Kaya, katıldığı canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu. Kaya, seçimin belirleyeninin kadınlar ve gençler olacağını söyledi. Kaya, “Diyarbakır’dan Edirne’ye kadar 3. Bölgede olan her seçmenin CHP’ye verilecek her oyla demokrasi mücadelemize güç katmasını istiyoruz” Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Cumhuriyet Halk Partisi […]

Kaya: 3. Bölgede Olan Her Seçmenin Demokrasi  Mücadelemize Güç Katmasını İstiyoruz
  • Yayınlanma13 Nisan 2023 18:47

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve CHP 3. Bölge Milletvekili Adayı Bülent Kaya, katıldığı canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu. Kaya, seçimin belirleyeninin kadınlar ve gençler olacağını söyledi. Kaya, “Diyarbakır’dan Edirne’ye kadar 3. Bölgede olan her seçmenin CHP’ye verilecek her oyla demokrasi mücadelemize güç katmasını istiyoruz”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 3. Bölge Milletvekili Adayı Av. Bülent Kaya, Cem TV’de yayımlanan “Sevda Durgun’la Güncel Yaşam” programının canlı yayın konuğu oldu.

Millet İttifakı’nın bir bileşeni olan Saadet Partisi olarak, 24 adaylarının CHP listesinde yer aldığını söyleyen Kaya, hedeflerinin maksimum sayıda milletvekili çıkarmak olduğunu ve parti olarak, seçim sürecinde büyük bir özveriyle çalışacaklarını ifade etti. Kaya, “İttifaka dahil olan tüm partilerin en yüksek oyu çıkarabilmesine dönük bir iş birliği. Var olanı paylaşmak değil, var olana katkı sağlayabilmek.” diye konuştu.

“İttifaka dair tabanda bir rahatsızlık yok”

Saadet Partisi’nin kendi seçmenine yönelik yaptığı ankette, yüzde 90 oranında CHP lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na, milletvekilliği seçiminde ise Saadet Partisi’nin verdiği karara göre oy tercihinde bulunacağı sonucunu elde ettiklerini dile getiren Kaya, her iki partinin de tabalarında ittifaka ve iş birliğine dair bir sorun olduğunu düşünmediğini belirtti.

“Kadınlar ve gençler belirleyici olacak”

“Şahsi beklenti içerisinde olanların dışında bir küskünlük söz konusu değil” diyen Kaya, “301 asgari sayısına ulaşmak için bir iş birliği yaptık. Demokrasi adına umut verici bir gelişme olarak görüyorum. Saadet Partisi ve CHP farklı bir parti, farklıklarımızla bir araya gelip iş birliğini sürdürmek için bir araya geldik. Seçmenlerin yüzde 80’i kararlı. Kararsızlar da seçim sonuçlarını etkileyecek bir oran. Buna dair verileri çalışıyoruz. Kampanya buna uygun olacak. Seçimin belirleyenleri de var. Kadınların belirleyici olacağını düşünüyorum. Yine gençler belirleyen olacak. Kadınlar ve genç seçmen iktidardan bıkmış.” ifadelerini kullandı.

“Partiler işini yaparsa seçim güvenliği endişesi olmaz”

Gazeteci Sevda Durgun’un sorularını yanıtlayan CHP 3. Bölge Milletvekili Adayı Av. Bülent Kaya, seçim güvenliğine de dikkat çekti. Kaya şöyle konuştu: “AK Parti özellikle son 5-6 yıldır Sayın Erdoğan ve ekibiyle yapılıyor. Milletvekillerine gönderilen bir çalışmadan söz edemeyiz. Cumhur İttifakı’nı ikili görüşerek yürüttükleri bir süreç var. Şu an hangi ismi koyarsa koysun artı bir oy koyabilecek bir figürü kalmadı AK Parti’nin. Toplumu heyecanlandıracak net bir isimleri olmadığını söyleyebilirim. Siyasi partilerin üzerine düşen görevi yapmaları halinde seçim güvenliğine şüphe düşürecek bir durum görmüyorum ben. Seçim günü başlayıp oyların sayılmasına kadar oralarda bulunan siyasi partiler seçiminin güvenliğini sağlayacaklardır. Seçim sonuçlarını Anadolu Ajansı’ndan önce açıklayacağız. 21.00 gibi tüm Türkiye sonuçlarını açıklarız. 13. Cumhurbaşkanının Sayın Kılıçdaroğlu’nu olduğunu ve Meclis çoğunluğunu aldığımızı duyururuz diye inanıyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikalarını eleştiren Kaya, yıllar önce belirlenen hedeflerin gerisinde kalındığını kaydetti. Kaya şöyle dedi: “2011’den 2023’e olan karnesine baktığımız zaman seçmen bu yolu yürümek istemiyor. Bu vaatleri yapmayan bir iktidar var, bunları yapacağını söyleyen bir muhalefet var. Muhalefetin vaadi bile ciddi bir karşılık buluyor.”

“CHP’ye verilecek her oyla demokrasi mücadelemize güç katın”

Seçim kampanyasıyla ilgili de bilgi veren Kaya, “Bütün partiler birlikte hareket ederek, 3. Bölge hedefimizi gerçekleştirmek istiyoruz. CHP’ye katacağımız her oy bize güvenen partiye karşı da sorumluluğumuzu yerine getirmemizi sağlayacak. Diyarbakır’dan Edirne’ye kadar 3. Bölgede olan her seçmenin CHP’ye verilecek her oyla demokrasi mücadelemize güç katmasını istiyoruz.”

Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülke olarak son 5 yıldır 14 Mayıs’ı bekliyoruz. Ufukta beklenen sandık geliyor. Biz de 6 siyasi parti olarak karalamalara karşı bugüne geldik. Demokrasiye inanan, herkesin insanca yaşayabileceği bir ülkeyi kurmak için bize güvensinler. Cumhuriyet Halk Partisi listelerine oy versinler ki Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçelim.”

Reklam
Reklam